Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI, strona 1:

AKCJA LATO 2024

Utworzono dnia 07.06.2024

AKCJA LATO 2024!!! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Akcji Lato, którą wspólnie przygotowały Gminne Centrum Kultury w Nędzy i Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy. Zapisy przyjmujemy od poniedziałku pod numerem 506141501 oraz w naszej siedzibie. Warunkiem uczestnictwa...

czytaj dalej... na temat: AKCJA LATO 2024

BIBLIO-ARTy w czerwcu

Utworzono dnia 28.06.2024

13.06.2024 odbyło się zakończenie sezonu Biblio-Artów. Tym razem rozmawialiśmy o Afryce. Po wysłuchaniu bajki o słoniku Tupim tańczyliśmy do piosenki z "Króla Lwa". Następnie gromadziliśmy papierowe kulki niczym wielbłądy wodę. Stworzyliśmy prace plastyczne: klapki oraz króla zwierząt. Odbyło się również podsumowanie całego roku i wręczenie upominków upamiętniających wspólnie spędzony czas. Dziękujemy! Pozdrawiamy i życzymy udanych wakacji - pani Magda i pani Karolina.

czytaj dalej... na temat: BIBLIO-ARTy w czerwcu

Bezpieczne Wakacje

Utworzono dnia 20.06.2024

"Pędzlem po literaturze" - konkurs plastyczny

Utworzono dnia 18.06.2024

Kochane dzieci i młodzi czytelnicy, nasza biblioteka bierze udział w rewelacyjnym konkursie "Pędzlem po literaturze", organizowanym przez księgarnię internetową Bookland.com.pl. Konkurs ten jest dedykowany dzieciom, które kochają książki. Wasze zadanie to...

czytaj dalej... na temat: "Pędzlem po literaturze" - konkurs plastyczny

Konkurs w Zawadzie Książęcej

Utworzono dnia 05.06.2024

W filii bibliotecznej w Zawadzie Książęcej odbył się konkurs plastyczny pt. "Dziecko w świecie książek". 3 czerwca zostali wyłonieni zwycięzcy. Wszystkim dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy! 

czytaj dalej... na temat: Konkurs w Zawadzie Książęcej

Animacje na Dekanalnym Dniu Dziecka w Nędzy

Utworzono dnia 04.06.2024

Dzisiaj bawiliśmy się na Dekanalnym Dniu Dziecka w Nędzy. Dziękujemy za współpracę oraz zaufanie.

czytaj dalej... na temat: Animacje na Dekanalnym Dniu Dziecka w Nędzy

Słodka Akcja z okazji Dnia Dziecka

Utworzono dnia 29.05.2024

W najbliższy piątek oraz sobotę biblioteka organizuje słodką akcję dla najmłodszych czytelników. Każde dziecko, które wypożyczy książkę, otrzyma słodki upominek z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami do odwiedzenia naszej biblioteki. Pamiętajcie, że każda przeczytana książka to krok w stronę wiedzy i wyobraźni.

czytaj dalej... na temat: Słodka Akcja z okazji Dnia Dziecka

Aktywny Dzień Matki i Dziecka

Utworzono dnia 17.05.2024

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkie mamy oraz ich pociechy na wyjątkowe zajęcia fitness, które odbędą się z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka. Spotkajmy się 23 maja 2024 roku o godzinie 16:45, aby wspólnie świętować te wyjątkowe dni, pełne miłości i radości. Zajęcia będą idealną okazją do spędzenia czasu w aktywny sposób, zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych uczestników. Niech ten dzień będzie pełen energii, pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień. Przygotujcie się na godzinę pełną zabawy i aktywności, która z pewnością dostarczy mnóstwo uśmiechu i będzie świetną okazją do spędzenia czasu razem. Dzieci w wieku od 4 lat lub starsze obowiązują zapisy - liczba miejsc ograniczona.

czytaj dalej... na temat: Aktywny Dzień Matki i Dziecka

Manga i anime - warsztaty

Utworzono dnia 17.05.2024

W ramach Tygodnia Bibliotek, który odbywa się każdego roku, by promować czytelnictwo i podnosić świadomość o roli bibliotek w społeczeństwie, jednym z ciekawych wydarzeń było wtorkowe spotkanie poświęcone sztuce Mangi i Anime, które miało miejsce 14 maja 2024 roku. Podczas tych warsztatów plastycznych uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję nie tylko do nauki rysowania w stylu charakterystycznym dla japońskich komiksów i animacji, ale także do zgłębienia historii ich powstania. Spotkanie to było nie tylko okazją do rozwijania umiejętności artystycznych, ale także do zrozumienia, jak manga i anime wpłynęły na kulturę masową, przenikając na przestrzeni lat do wielu różnych obszarów życia na całym świecie.

czytaj dalej... na temat: Manga i anime - warsztaty

Nie ma jak w domu - lekcja biblioteczna

Utworzono dnia 17.05.2024

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – właśnie o tym rozmawialiśmy z pięciolatkami z Przedszkola w Nędzy. Dzieci wysłuchały opowiadania „Nie ma jak w domu” Jonathana Emmetta o krecie, który poszukiwał nowego lokum. Przedszkolaki bez trudu rozwiązały zadania dotyczące tekstu i przygotowały prace plastyczne przedstawiające głównych bohaterów. Zajęcia były okazją do zapoznania dzieci z codziennymi obowiązkami bibliotekarza i zaprezentowania nowych zbiorów. W tym dniu Pani Dyrektor Karolina Żymełka wręczyła dyplomy i książki najaktywniejszym czytelnikom. Serdecznie gratulujemy sukcesów czytelniczych i dziękujemy za spotkanie.

czytaj dalej... na temat: Nie ma jak w domu - lekcja biblioteczna

„Cyberbezpieczeństwo i hejt w internecie” - spotkanie z Policjantem

Utworzono dnia 10.05.2024

„Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele zagrożeń znajduje się w sieci” - mówił Dzielnicowy z Komisariatu w Kuźni Raciborskiej, st.asp. Rafał Budnik w czasie prelekcji na temat cyberbezpieczeństwa i hejtu. Tłumaczył jak nie dać się oszukać w internecie i do czego może doprowadzić hejt. Nasi słuchacze ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Nędzy chętnie wchodzili w interakcje z prelegentem i opowiadali własne historie oraz zadawali liczne pytania. Mamy nadzieję, że bogatsi w wiedzę uczniowie będą w bezpieczny sposób korzystać z nowych technologii. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za poświęcony czas i chęci.

czytaj dalej... na temat: „Cyberbezpieczeństwo i hejt w internecie” - spotkanie z Policjantem

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 21

W poprzednim tygodniu: 28

W tym miesiącu: 76

W poprzednim miesiącu: 112

Wszystkich: 4112

 

katalog online

 

  facebook GBP Nędza

 

 

  facebook GBP 

 Zawada Książęca