Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Książki w języku ukraińskim

Utworzono dnia 20.09.2022

Dziękujemy za książeczki w języku ukraińskim, które otrzymaliśmy od Good Books oraz partnera Totem.com.pl w ramach akcji "Książki w języku ukraińskim dla bibliotek" Zapraszamy do odwiedzin i wypożyczeń. https://ukraincywbibliotece.org/

czytaj dalej... na temat: Książki w języku ukraińskim

Architekt w Warszawie

Utworzono dnia 18.07.2022

Tegoroczną Akcję Lato zakończyliśmy spotkaniem „Architekt w Warszawie”. Dzieci przygotowały projekt wymarzonego domu, poznały główne zabytki Warszawy i wzięły udział w zabawach ruchowych. W kolejnej części zajęć uczestnicy wykonali torebki na drobne upominki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.

czytaj dalej... na temat: Architekt w Warszawie

Spektakl „Lekcje ekologii Profesora Wiedzosława ”

Utworzono dnia 12.07.2022

Lekcje ekologii Profesora Wiedzosława to propozycja z pogranicza teatru i zajęć edukacyjnych. Ich celem jest utrwalenie wiedzy na temat zasad gospodarowania odpadami i recyklingu.

 

 

 

 

Instruktor: O Teatr.

Dla dzieci w wieku 3+.

Obowiązują zapisy.

czytaj dalej... na temat: Spektakl „Lekcje ekologii Profesora Wiedzosława ”

Owady i spółka

Utworzono dnia 08.07.2022

Na zajęciach obecny będzie bezpieczny ul z żywymi pszczołami. Zaprezentowany zostanie strój pszczelarza oraz wszystkie niezbędne do jego pracy narzędzia. Co więcej, dzieci same będą mogły się przebrać w to ubranie robocze. Zobaczymy też malutkie kumaki, przyklejające się do szyby żaby i poczciwą ropuchę, która na każde pytanie może tylko przytaknąć.

 

 

Instruktor: Owady i spółka.

Dla dzieci w wieku 7+.

Obowiązują zapisy.

czytaj dalej... na temat: Owady i spółka

Laboratorium dźwięku z Naukowcami Pana Korka

Utworzono dnia 05.07.2022

Jednym ze zmysłów, którymi zbieramy informacje z otoczenia jest słuch. Uszami odbieramy rozchodzące się wokół nas fale dźwiękowe, których źródłem są drgające ciała i substancje: struna w gitarze, gotująca się woda w czajniku czy świst wiatru. Na zajęciach z Naukowcami Pana Korka przekonacie się, że dźwięk można także zobaczyć a nawet dotknąć.

 

 

Instruktor: Laboratorium Pana Korka.

Dla dzieci w wieku 7+.

Obowiązują zapisy.

czytaj dalej... na temat: Laboratorium dźwięku z Naukowcami Pana Korka

Wakacyjny Klub Malucha

Utworzono dnia 05.07.2022

Książki to najlepszy sposób na rozwijanie wyobraźni. Nasi Czytelnicy przeniosą się w świat znanych bajkowych postaci. Razem będziemy się bawić, śpiewać piosenki i rozwiązywać łamigłówki. Powstaną również kreatywne prace plastyczne. Zajęcia odbędą się 5.07.22 r. i 19.07.22 r. w godz. 9:00-9:45.

 

 

 

Instruktor: Klaudia Gerlich – bibliotekarz.

Dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Obowiązują zapisy.

czytaj dalej... na temat: Wakacyjny Klub Malucha

Podsumowanie zajęć BIBLIO-ART

Utworzono dnia 07.07.2022
Na ostatnich w tym roku szkolnym zajęciach BIBLIO-ART Pani Dyrektor wręczyła dyplomy każdemu uczestnikowi. Odbyło się także podsumowanie wszystkich dotychczasowych spotkań, gdzie dzieci mogły odnaleźć siebie na fotografiach. Wakacje zbliżają się wielkim krokiem, dlatego z tej okazji...
czytaj dalej... na temat: Podsumowanie zajęć BIBLIO-ART

Zajęcia BIBLIO-ART - maj

Utworzono dnia 13.06.2022

Miesiąc maj upłynął obfitując w szereg spotkań z literaturą. Nasi najmłodsi uwielbiają spotkania z nowymi postaciami bajek. Każda nowa praca plastyczna przynosi im wiele radości. Tym razem wykonali przepiękne hicynty z bibuły i sercem robione laurki dla Mamy. Zapoznaliśmy się z...

czytaj dalej... na temat: Zajęcia BIBLIO-ART - maj

Dzień Dziecka i Dzień Mamy

Utworzono dnia 03.06.2022


Dzisiaj wspominamy Dzień Dziecka i Matki, który odbył się 27.05.2022 r. w naszej Bibliotece. Mamusie poćwiczyły na trampolinach z Panią Edytą MPFitness Fitness mobilny, dla każdego, a ich pociechy pobawiły się z Pippi Magdalena Kelner - Papaj.
Zapraszamy do fotorelacji. Z okazji dzisiejszego święta: Dnia Dziecka życzymy dużo uśmiechu i zdrówka. Do zobaczenia w BIBLIOTECE.
 

czytaj dalej... na temat: Dzień Dziecka i Dzień Mamy

Nowości w Bibliotece

Utworzono dnia 03.06.2022

Nasz księgozbiór został powiększony o kolejne nowe tytuły. Tym razem zakupiliśmy sporo literatury popularnonaukowej dla dzieci, aby wesprzeć edukację wczesnoszkolną i przedszkolną. Mamy nadzieję, że seria „Świat małej Julki” przypadnie Waszym pociechom do gustu. Nie zabrakło też książek, o które pytaliście – również są już do wypożyczenia. Agata Bizuk, Katarzyna Kalicińśka, Agnieszka Krawczyk, Renata Kosin, Monika A.Oleksa, Beata Dulewicz, Gabriela Gargaś, Agnieszka Lingas-Łoniewska to autorki powieści, które pojawiły się na naszych półkach. Warto po nie sięgnąć i podzielić się swoją opinią. Miłej lektury!

czytaj dalej... na temat: Nowości w Bibliotece

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 19

W tym miesiącu: 3

W poprzednim miesiącu: 94

Wszystkich: 1645

 

katalog online

 

  facebook GBP Nędza

 

 

  facebook GBP 

 Zawada Książęca