Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Nowości LUTY

Utworzono dnia 28.02.2024

W lutym na półkach pojawiło się kilkanaście nowych książek. Czytelnicy mogą sięgnąć po powieści popularnych polskich autorów m.in. Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, Łukasza Orbitowskiego i Alka Rogozińskiego. Miłośnicy twórczości Agathy Christie będą zadowoleni z uzupełnienia serii „Klasyka kryminału” o tytuły wcześniej niedostępne w naszej Bibliotece.

czytaj dalej... na temat: Nowości LUTY

Wizyta u „Jeżyków”

Utworzono dnia 08.03.2024

04.03.2024r. odbyła się lekcja biblioteczna w Przedszkole w Nędzy. Pani Magda odwiedziła grupę 5-latków - „Jeżyki”. Dzieci dowiedziały się, że w Bibliotece można wypożyczyć nie tylko ciekawe zbiory jakimi są książki, ale również puzzle, gry oraz czasopisma. Po zapoznaniu się z akcją Mała książka - wielki człowiek, obiecały odwiedzić Bibliotekę z rodzicami, na co niezmiernie czekamy. Przedszkolaków bardzo zaciekawiła informacja oraz plakat o tym „Jak powstaje książka”, okazuje się, że nie jest to łatwy proces. Najmłodsi z zaciekawieniem wysłuchali pouczającej bajki pt. „Fajniej jest we dwoje” mówiącej o przyjaźni całkiem odmiennych dwóch stworzeń. Dziękujemy za bardzo mile spędzony poniedziałkowy poranek całej grupie.

czytaj dalej... na temat: Wizyta u „Jeżyków”

Małe jest piękne

Utworzono dnia 02.04.2024

Zachęcamy mieszkańców Gminy Nędza do zapoznania się z niezwykle ciekawą publikacją pt. „Małe jest piękne, czyli wioski Raciborszczyzny w reportażach Katarzyny Gruchot”. Autorka opisuje spotkania z miłośnikami lokalnej historii, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i wspomnieniami z dawnych lat. W książce znajdziemy rozdziały o Ciechowicach i Górkach Śląskich. Opisywane są tradycje, ważne obiekty oraz ludzie silnie związani z miejscowościami. Na licznych fotografiach można dostrzec sąsiadów i kolegów ze szkolnych ławek. Lektura dostarcza wielu wzruszeń i pozwala poznać radości i troski naszych przodków. Aby wypożyczyć książkę trzeba zapisać się w kolejce, ponieważ zainteresowanie jest spore.

czytaj dalej... na temat: Małe jest piękne

Lekcja Biblioteczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Babicach

Utworzono dnia 22.02.2024
Biblioteka Publiczna Filia Babice dnia 13 lutego 2024 r. przeprowadziła w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Babicach w klasie I lekcje biblioteczną pt.: "Poznajemy bibliotekę". W czasie zajęć uczniowie zostali zapoznani z biblioteką, sposobem jej funkcjonowania i...
czytaj dalej... na temat: Lekcja Biblioteczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Babicach

Spotkanie z ks. Adrianem Chojnickim

Utworzono dnia 08.03.2024

Już 11 marca o godzinie 19:00 w GBP w Nędzy odbędzie się spotkanie autorskie z księdzem Adrianem Chojnickim, za sprawą którego sformułowanie „do tańca i do różańca” nabiera nowego znaczenia. Tik-toki Padre Adriano znane są w całej Polsce. Dźwięczne „Ameeeeeen!” niesie się nie tylko między kościelnymi murami, ale także po internetowych łączach. Ksiądz Adrian ze swoim debiutem literackim udowadnia, że wiara nie jest nudna ani przestarzała.

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z ks. Adrianem Chojnickim

Wizyta w Przedszkolu

Utworzono dnia 22.02.2024

We wtorek dwudziestego lutego odbyły się zajęcia biblioteczne w Przedszkolu w Łęgu. Dzieci chętnie opowiadały o tym jak dbać o książki. Dowiedziały się jak można się zapisać do biblioteki i wziąć udział w programie "Mała Książka Wielki Człowiek". Na koniec...

czytaj dalej... na temat: Wizyta w Przedszkolu

Kosmiczna podróż z Astrolab

Utworzono dnia 19.02.2024

Na ostatnich zajęciach feryjnych w Bibliotece gościliśmy Pana Dawida oraz Pana Michała z Astrohunters.pl. Podczas seansu filmowego dowiedzieliśmy się co kryje przestrzeń kosmiczna. Wspólnie przygotowaliśmy teleskop do pracy i odpowiadaliśmy na zagadki o kosmosie. Jednak wisienką na torcie okazał się łazik, którym mieliśmy przyjemność posterować.

czytaj dalej... na temat: Kosmiczna podróż z Astrolab

Zajęcia sportowe na trampolinach

Utworzono dnia 19.02.2024

Aktywność fizyczna to bardzo ważny aspekt rozwoju dzieci i młodzieży, dlatego też podczas ferii Biblioteka zaproponowała młodym czytelnikom zajęcia sportowe na trampolinach. Pani Edyta Przybyła przedstawiała prawidłowe sposoby wykonywania ćwiczeń i zachęcała do współpracy. Skoki na trampolinach okazały się strzałem w dziesiątkę.

czytaj dalej... na temat: Zajęcia sportowe na trampolinach

Nowości od Państwowego Instytutu Wydawniczego

Utworzono dnia 13.02.2024

W ten tłusty czwartek czujemy się obficie obdarowani nie tylko przyprószonymi cukrem pudrem pączkami, ale też cudownymi książkami! Za sprawą Państwowego Instytutu Wydawniczego do naszego księgozbioru trafiły nowe pozycje warte przeczytania. W imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Nędzy serdecznie dziękujemy za ten hojny, przedwalentynkowy gest serca. Natomiast naszych Czytelników zapraszamy do zapoznania się z nowościami, które pachną świeżością i czekają na wypożyczenia.

czytaj dalej... na temat: Nowości od Państwowego Instytutu Wydawniczego

Spotkanie z Panem Leśnikiem

Utworzono dnia 13.02.2024

Śrubokręty nie miały dzisiaj wolnego… We wtorkowe przedpołudnie razem z Panem Bartkiem - leśnikiem, stworzyliśmy karmniki oraz budki lęgowe. Dowiedzieliśmy się paru ciekawostek o ptakach oraz o tym co w lesie piszczy. Dziękujemy Nadleśnictwu Rudy Raciborskie.

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z Panem Leśnikiem

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 21

W poprzednim tygodniu: 28

W tym miesiącu: 76

W poprzednim miesiącu: 112

Wszystkich: 4112

 

katalog online

 

  facebook GBP Nędza

 

 

  facebook GBP 

 Zawada Książęca