Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem

Utworzono dnia 13.05.2022

Od pomysłu w głowie autora do książki w dłoniach czytelnika – taką podróż przebyli uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Nędzy z pisarzem Kamilem Sobikiem. W piątek, 13 maja odbyło się spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem, który napisał powieści „W drodze do wolności” i „Gary & Litin Maroszek”. Pisarz opowiedział skąd można czerpać inspiracje, w jaki sposób tworzy się świat przedstawiony w powieściach i czym jest plagiat. Uczniowie poznali proces wydawniczy książki i sposoby promocji dzieła. Spotkanie miało formę swobodnej dyskusji – trzecioklasiści chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami i zadawali pytania. Najaktywniejszy uczestnik Maciej Pendzich został wyróżniony i otrzymał pamiątkową książkę. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do odwiedzania Biblioteki.

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem

Czytamy Przedszkolakom

Utworzono dnia 16.05.2022

13.05 udaliśmy się do Przedszkola w Nędzy. Grupa „Pingwinki” uważnie wysłuchała bajki pt. „Psoty Małpki”, w której główna bohaterka Zuzia każdego dnia dokuczała swoim przyjaciołom,co nie wszystkim się podobało. Dzieci z chęcią nawiązały dialog...

czytaj dalej... na temat: Czytamy Przedszkolakom

Smerfiki w Bibliotece

Utworzono dnia 12.05.2022

W czwartkowy poranek przywitaliśmy grupę starszaków z Przedszkola w Nędzy. Na wstępie przedstawiliśmy postać niedźwiedzia Wojtka z książki „Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego. Dzieci wysłuchały fragmentu wspomnianej powieści, odśpiewały piosenkę „Stary niedźwiedź mocno śpi” i wzięły udział w zabawie „Wołam misia”. W kolejnej części zajęć przedszkolacy narysowali kosz smakołyków dla ogromnego zwierza i pokolorowali pocztówkę przedstawiającą pomnik niedźwiedzia Wojtka w Szczecinie. Podczas lekcji bibliotecznej wyróżniono Julię Grabiec, która w 2021 roku przeczytała najwięcej książek i tym samym otrzymała tytuł „Czytelnika Roku 2021”. Gratulujemy!

czytaj dalej... na temat: Smerfiki w Bibliotece

Konkurs fotograficzny „CZYTELNIK W PODRÓŻY ”

Utworzono dnia 11.05.2022

„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku” tak mawiał chiński filozof Laozi.

 

A my zachęcamy do przesyłania zdjęć na biblioteczny konkurs fotograficzny „CZYTELNIK W PODRÓŻY”. Chętnie zobaczymy piękne krajobrazy, zabytki, urokliwe miejsca – te bliskie i dalekie. A może udało się uchwycić ulubioną książkę w wakacyjnym otoczeniu? Właśnie na takie ujęcia czekamy :) Uwaga! Konkurs tylko dla dorosłych mieszkańców Gminy Nędza. Nagrody książkowe czekają.

czytaj dalej... na temat: Konkurs fotograficzny „CZYTELNIK W PODRÓŻY ”

Czytamy w szkole

Utworzono dnia 10.05.2022

W Tygodniu Bibliotek odwiedziliśmy pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Nędzy. Tematem przewodnim były podróże. Lekcję rozpoczęliśmy od odszukania znanych polskich miast na mapie. Następnie przenieśliśmy się w dalsze rejony – uczniowie wysłuchali fragmentu książki  „Nela na trzech kontynentach: podróże w nieznane” na temat dzieci mieszkających w Etiopii. Później przyszedł czas na estetyczne przepisanie wybranych zdań z poznanego tekstu i wykonanie działań matematycznych. Dużą frajdę sprawiło dzieciom losowanie atrybutów podróżnika ukrytych w walizce. W ostatniej części zajęć powstały prace plastyczne przedstawiające zachód słońca w Afryce. Miło nam było ponownie się z Wami spotkać.

czytaj dalej... na temat: Czytamy w szkole

Zajęcia BIBLIO-ART - kwiecień

Utworzono dnia 17.05.2022

Transport kolejowy, przyjaźń oraz listy, znaczki i skrzynki pocztowe to tematy, które miały miejsce na zajęciach BIBLIO-ART w kwietniu. Zabawiliśmy się w rolę maszynisty, konduktora i pasażera podczas czytania wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima, i odbyliśmy podróż...

czytaj dalej... na temat: Zajęcia BIBLIO-ART - kwiecień

Spotkanie z Kicią Kocią

Utworzono dnia 08.04.2022

W środę, 6 kwietnia w Bibliotece odbyło się spotkanie Kici Koci z dziećmi z Przedszkola w Nędzy. Bohaterka popularnych książek dla najmłodszych przedstawiła się i przeczytała opowiadanie „Kicia Kocia gra w piłkę” Anity Głowińskiej. Następnie przedszkolacy wzięli udział w wesołych, edukacyjnych zabawach. Dziękujemy dzieciom i nauczycielom z Przedszkola w Nędzy oraz Księgarni Sowa za wspólnie spędzony czas.

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z Kicią Kocią

Zajęcia BIBLIO-ART - marzec

Utworzono dnia 01.04.2022

W marcu było pięć spotkań z dziećmi na zajęciach "BIBLIO-ART. Poznaliśmy nazwy motyli oraz nazywaliśmy wiosenne kwiatki. Obejrzeliśmy bajkę pt. "Pszczółka Maja-wiosna". Nie zabrakło również pracy plastycznej "Wiosna tuż,tuż" wykonanej farbkami,...

czytaj dalej... na temat: Zajęcia BIBLIO-ART - marzec

Legendy, obrzędy i gwara - lekcja biblioteczna

Utworzono dnia 30.03.2022

Dziś odwiedziliśmy uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Nędzy. Podczas zajęć rozmawialiśmy o regionalnych obyczajach i gwarze śląskiej. Bibliotekarka opowiedziała legendę o Skarbniku – duchu wszystkich kopalń. Następnie dzieci poznały podstawowe pojęcia związane z górnictwem. Ostatnim zadaniem było stworzenie własnych, papierowych pacynek i odegranie krótkich scenek w okienku teatru kamishibai.

czytaj dalej... na temat: Legendy, obrzędy i gwara - lekcja biblioteczna

Spotkanie autorskie z Katarzyną Siwczyk

Utworzono dnia 18.03.2022

Wczoraj odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Siwczyk, autorką książek: „Kobiety ze Śląska” oraz „Żeby zrozumieć Śląsk”. Śląsk tradycyjny czy Śląsk nowoczesny? Na te pytanie i wiele innych próbowaliśmy odpowiedzieć na spotkaniu. Natomiast o godce śląskiej i pobożności Ślązaków można by było dyskutować godzinami. Dziękujemy bardzo za miłe i pełne wrażeń spotkanie.

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie z Katarzyną Siwczyk

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 19

W tym miesiącu: 3

W poprzednim miesiącu: 94

Wszystkich: 1645

 

katalog online

 

  facebook GBP Nędza

 

 

  facebook GBP 

 Zawada Książęca