Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI, strona 2:

„Chiny i kultura azjatycka” - wykład doktora Stanisława Niewińskiego

Utworzono dnia 10.05.2024

9 maja dr Stanisław Niewiński z Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej opowiedział nam o polityce i gospodarce Chin, przytoczył dane dotyczące standardu życia w kraju Dalekiego Wschodu, a także opowiedział nam o swoich doświadczeniach związanych z pobytem w Państwie Środka. Na koniec padły pytania z publiczności o system emerytalny w Chinach oraz o politykę dzietności. To był czas obfity w wiedzę, za który bardzo dziękujemy.

czytaj dalej... na temat: „Chiny i kultura azjatycka” - wykład doktora Stanisława Niewińskiego

Lekcja biblioteczna dla uczniów klas III ze SP w Nędzy

Utworzono dnia 10.05.2024

Na dobry początek Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej w Nędzy do naszej instytucji. Dzieci dowiedziały się jakie usługi świadczą biblioteki i jak się do nich zapisać. Omówione zostały także zasady wypożyczania zbiorów. Bibliotekarze przedstawili ciekawe materiały biblioteczne m.in. najmniejszą, najstarszą i najcięższą książkę. Pamiątką ze spotkania były samodzielnie wykonane kartki z drzewkami mądrości. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

czytaj dalej... na temat: Lekcja biblioteczna dla uczniów klas III ze SP w Nędzy

Warsztaty plastyczne w Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach

Utworzono dnia 07.05.2024

4 maja 2024 roku mieliśmy wyjątkową okazję współpracować z OSP w Babicach na Dniu Otwartym organizowanym z okazji Dnia Strażaka. To był dla nas szczególny czas, aby pokazać, jak wiele mogą zaoferować biblioteki, nie tylko poprzez książki, ale także przez angażujące działania. Naszym zadaniem było przeprowadzenie warsztatów plastycznych, które pozwoliły uczestnikom na wyrażenie siebie poprzez sztukę i zabawę jednocześnie. Rozdawaliśmy również kolorowe balony, dodając atmosferze radości i lekkości. Ponadto, oferowaliśmy robienie nietrwałych tatuaży, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczestników. To była dla nas wspaniała okazja do integracji z lokalną społecznością. Dziękujemy.

czytaj dalej... na temat: Warsztaty plastyczne w Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach

Tydzień Bibliotek 2024

Utworzono dnia 02.05.2024

XXI Tydzień Bibliotek, obchodzony od 8 do 15 maja 2024 roku, nosi hasło „Biblioteka – miejsce na czasie”. To wyjątkowa okazja do świętowania roli, jaką biblioteki odgrywają w naszym życiu, nie tylko jako źródła wiedzy, ale także jako przestrzenie wspierające rozwój społeczności czy kreatywność. To świetny moment, aby odwiedzić lokalną bibliotekę, odkryć jej bogatą ofertę i wziąć udział w warsztatach, spotkaniach czy też zwyczajnie wypożyczyć książkę celebrując tym samym nieocenioną wartość, jaką biblioteki wnoszą do naszego życia.

czytaj dalej... na temat: Tydzień Bibliotek 2024

Kwietniowe zajęcia BIBLIO-ART

Utworzono dnia 30.04.2024

W kwietniu uczestnicy zajęć BIBLIO-ART badali świat sensorycznie i doskonalili świadomość swojego ciała. Dużą frajdę sprawiło dzieciom zbijanie klapaczką much według podanej ilości kropek. Zaprezentowano książkę pt. „Pszczoły” autorstwa Piotra Sochy. Powstały także niesamowite prace plastyczne przedstawiające kosmos.

czytaj dalej... na temat: Kwietniowe zajęcia BIBLIO-ART

Spotkanie autorskie z Andrzejem Wojaczkiem

Utworzono dnia 12.04.2024

Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników literatury na wyjątkowe spotkanie autorskie z Panem Andrzejem H. Wojaczkiem. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:30. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby osobiście spotkać się z autorem, dowiedzieć się więcej o jego twórczości, procesie pisania oraz inspiracjach. Zachęcamy do aktywnego udziału w dyskusji oraz zadawania pytań. Nie przegapcie tej wyjątkowej szansy na spotkanie z literaturą na żywo!

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie z Andrzejem Wojaczkiem

Warsztaty wielkanocne

Utworzono dnia 02.04.2024

W Wielki Czwartek mieliśmy wyjątkową okazję podzielić się z młodzieżą ze Stowarzyszenia Otwarte Serca Dzieciom w Kuźni Raciborskiej wiedzą na temat tradycji wielkanocnych. Zorganizowana przez nas lekcja biblioteczna była pełna ciekawostek i aktywności, które przybliżyły młodym uczestnikom bogate znaczenie i różnorodność obchodów związanych z tym wyjątkowym czasem w kalendarzu chrześcijańskim. Uczestnicy mieli również okazję do kreatywnego wyrażenia się poprzez warsztaty plastyczne, dzięki czemu mogli własnoręcznie przygotować wielkanocne jajka oraz wiosenne kartki. Dziękujemy serdecznie za odwiedziny.

czytaj dalej... na temat: Warsztaty wielkanocne

Nowości MARZEC

Utworzono dnia 02.04.2024

Nowe książki już są w naszej Bibliotece. Polecamy wzruszające powieści, ciekawe reportaże i mrożące krew w żyłach kryminały. Oferujemy także poradniki np. „Glukozową rewolucję” Jessie Inchauspé i „Czwarty trymestr ciąży” Kimberly Ann Johnson. Dzieci będą zadowolone z wesołych opowieści. Pojawia się seria o Żubrze Pompiku i sporo książek do nauki czytania. Zachęcamy do wypożyczeń!

czytaj dalej... na temat: Nowości MARZEC

Spotkanie z uczniami z Górek Śląskich

Utworzono dnia 02.04.2024

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Górkach Śląskich poszukując wiedzy na temat regionu trafili do naszej Biblioteki. Na miejscu wysłuchali legendy o powstaniu wsi Nędza i pochwalili się znajomością gwary śląskiej. Część warsztatową zakończyliśmy przygotowaniem makiety Górek Śląskich. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i doskonałą znajomością położenia najważniejszych obiektów w miejscowości. Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzony czas.

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z uczniami z Górek Śląskich

„Wiosna wśród nas” - konkurs w Babicach

Utworzono dnia 29.02.2024
Serdecznie zapraszam przedszkolaków oraz uczniów klasy 1-3 Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Babicach do udziału konkursie.
czytaj dalej... na temat: „Wiosna wśród nas” - konkurs w Babicach

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 21

W poprzednim tygodniu: 28

W tym miesiącu: 76

W poprzednim miesiącu: 112

Wszystkich: 4112

 

katalog online

 

  facebook GBP Nędza

 

 

  facebook GBP 

 Zawada Książęca